REMONTY

PODRĘCZNIK INWESTORA

IZABELA HRYNIEWICZ, JEREMIASZ GORZĘDOWSKI

KUP TERAZ
CZYTAJ WIĘCEJ

Ebook

Ten ebook jest dla Ciebie, jeśli zaczynasz
swoją przygodę z inwestowaniem i...

Jesteś przed kupnem mieszkania na wynajem i potrzebujesz oszacować je pod kątem remontu, tak by nie wpakować się na "miny" i nie stracić pieniędzy.

Lub...

Masz pierwsze mieszkanie do remontu na wynajem/flipa i chcesz zrobić to dobrze… bez kosztownych pomyłek i problemów z ekipą remontową.

Chcesz zrobić ten remont zgodnie z prawem (i dodatkowo nie zapłacić za to ''milionów monet'').

Chcesz znaleźć solidną firmę remontową, która nie będzie robić problemów.

Nie wiesz ile wydać na remont, żeby się to opłacało…

Chcesz skorzystać z doświadczenia i wiedzy profesjonalistów, którzy popełnili już te kosztowne błędy w remontowaniu, tak abyś Ty nie musiał.

Albo...

...jesteś doświadczonym inwestorem, masz już na koncie wiele remontów, ale poszukujesz dodatkowych porad i inspiracji, które mogą zaoszczędzić Ci tysiące złotych na remontach.

Dlaczego warto kupić ten ebook?

Dowiesz się jak oceniać mieszkania pod kątem przyszłego remontu. Dzięki temu zyskasz pewność, że kupujesz mieszkanie, które Ci się zwróci i odpowiednio przygotujesz budżet na poszczególne prace.

Poznasz proste narzędzie (program online), dzięki któremu szybko przygotujesz projekt mieszkania, tak aby spełniło wymagania rynku nieruchomości… nawet jeśli nie masz w tym doświadczenia. Dzięki temu oszczędzisz godziny czasu na tłumaczeniu ekipie co, gdzie i jak.

Zobaczysz, w jakiej kolejności robić poszczególne prace remontowe. To sprawi, że Twój remont przebiegnie szybko i sprawnie − bez niemiłych niespodzianek i straty nerwów.

Nauczysz się jak prawidłowo szacować koszty remontu. Co oznacza, że dostrzeżesz wszystkie niezbędne wydatki i odpowiednio przygotujesz się do remontu (także finansowo). Dzięki temu nie zmarnujesz pieniędzy i się nie rozczarujesz się niespodziewanymi wydatkami.

Poznasz najważniejsze zapisy w umowie remontowej, o których NIGDY nie możesz zapomnieć… no chyba, że chcesz użerać się z ekipą remontową i tracić nerwy (w co wątpimy, bo to czytasz).

Odkryjesz najważniejsze aspekty prawne remontów, tak abyś miał święty spokój i mógł spać spokojnie bez obaw, że PINB wlepi Ci karę finansową.

Zobaczysz jak znaleźć solidną ekipą budowlaną, która dotrzymuje terminów i potrafi rzetelnie określić wartość prac. Dzięki temu unikniesz remontu, który rujnuje Twoje finanse, nerwy i dłuży się jak guma do żucia.

Dowiesz się jak dogadać się z firmą remontową (od samego właściciela firmy remontowej!) Dzięki temu uchronisz się przed koniecznością kosztownych poprawek, opóźnień w terminach, nieprzyjemnych sytuacji, a nawet oszustw.

Zrozumiesz jak zaplanować współpracę z ekipą remontową, aby zakończyć remont w terminie. Dzięki temu szybciej zyskasz najemców lub sprzedasz mieszkanie i zaczniesz na nim zarabiać.

Dowiesz się czego może wymagać od Ciebie PINB (powiatowy inspektor nadzoru budowlanego). Dzięki temu przygotujesz się na sytuację, w której nagle pracownicy PINB zapukają do Twoich drzwi. Co oznacza, że unikniesz wielu nieprzyjemności i stresu oraz oszczędzisz swoje pieniądze, które możesz stracić jeśli mieszkanie będzie nieużywane na skutek kontroli PINB.

Dowiesz się, do jakich specjalistów warto uderzyć, aby zaoszczędzić dużo czasu oraz pieniądze, które wydałbyś, ucząc się na własnych błędach.

Oprócz tego oddajemy w Twoje ręce obszerny dział, w którym zostały opisane technologie wykonania poszczególnych prac i instalacji. Dowiesz się z niego, czego oczekiwać od ekipy remontowej i jak odebrać wykonane prace.

Osoby, które myślą o inwestycjach większych niż jedno mieszkanie, dowiedzą się, czego mogą się spodziewać po takich projektach z rozdziału „Kamienica to nie tylko zbiór mieszkań”.

KUP TERAZ

Arkusz kalkulacyjny z kosztorysem remontowym,
z którym szybko oszacujesz koszta remontu i ustalisz jakie prace muszą zostać wykonane (i w jakiej kolejności).

Oto specjalny bonus, który otrzymasz wraz z ebookiem:

Przeliczysz w prosty sposób metry kwadratowe poszczególnych elementów na koszty materiału i robocizny − to znaczy, że szybko oszacujesz ile pieniędzy musisz zainwestować.

Wartość: 197 zł

Dowiesz się, jakie są przewidywane koszty materiałów, np. paneli i płytek, podkładów pod panele, ścian działowych, sufitów podwieszanych i wiele innych (oraz jak doliczyć wiążącą się z nimi kwotę za robociznę).

Nie zapomnisz o 4 kategoriach kosztów, o których początkujący inwestorzy często zapominają (i potem plują sobie w brodę).

SPIS TREŚCI

Kliknij w przycisk i rozwiń spis treści.

Rozdziały 1, 2

Rozdział 1
OD CZEGO ZACZĄĆ, CZYLI PRZYGOTOWANIA DO REMONTU


Ocena mieszkania przed remontem

Projektowanie mieszkania – narzędzia, zasady

Szacowanie kosztów remontu

Harmonogram prac od A do Z

Najważniejsze przepisy z rozporządzenia Ministra Infrastruktury ws. warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego

Zgłoszenie prac a pozwolenie na budowę

Rejestr i gminna ewidencja zabytków

Rozdział 2
PRAWNE ASPEKTY PRAC REMONTOWYCH *

Ważne! Rozdział „Prawne aspekty prac remontowych” powstał przy wsparciu inspektora nadzoru budowlanego oraz kancelarii prawnej specjalizującej się w prawie budowlanym.

*

Rozdziały 3, 4

Rozdział 3
EKIPY REMONTOWE

Poszukiwanie solidnej ekipy remontowej

Współpraca i rozliczenia z ekipą

Gwarancja i rękojmia

Dobra umowa remontowa

Tynki i okładziny ścienne

Antresole

Sucha zabudowa

Instalacje

Rozdział 4
TECHNIKA WYKONYWANIA PRAC

Kto może pomóc w trakcie remontu?

Malowanie

Podłogi

Tapetowanie

Kładzenie płytek

Okna i drzwi

Rozdział 5

Co sprawdzić przed zakupem całej kamienicy?

Z kim musisz skonsultować się przed zakupem?

Najczęściej pomijane wydatki
przez początkujących

Rozdział 5
KAMIENICA TO NIE TYLKO ZBIÓR MIESZKAŃ

Rozdział 5
KAMIENICA TO NIE TYLKO ZBIÓR MIESZKAŃ

Zajrzyj do środka

Parametry techniczne:

forma: ebook

ilość stron: 235

rok wydania: 2020

ISBN: 9788395698606


POBIERZ FRAGMENT

Autorzy książki

Jeremiasz Gorzędowski

inwestuje w nieruchomości mieszkalne w Łodzi oraz przygotowuje materiały edukacyjne, dotyczące remontów inwestycyjnych. Wynajmuje własne mieszkania, zarządza mieszkaniami klientów, podnajmuje, flipuje i przygotowuje gotowce inwestycyjne. Ma za sobą tysiące metrów kwadratowych wyremontowanych mieszkań i rewitalizację dużej kamienicy.


Współautor bloga https://zainwestowani.pl/, serii nagrań „Mieszkaniowa Pigułka Wiedzy" dostępnych na YouTube, książek "Jak sprytnie wyremontować i wyposażyć mieszkanie. Poradnik (nie tylko) dla właścicieli mieszkań na wynajem", "Remonty. Podręcznik Inwestora" oraz kompleksowego szkolenia online "Szkoła remontowania dla inwestorów". Ekspert Edukacji Inwestowania w Nieruchomości i Stowarzyszenia Mieszkanicznik ds. remontów.

przedsiębiorca i inwestor. Od 2004 r. wraz z mężem skutecznie inwestuje w nieruchomości i zarządza firmami oferującymi usługi dla inwestorów. Jej domeną jest optymalizacja i remontowanie nieruchomości inwestycyjnych, obsługa transakcji od A do Z oraz sprzedaż. Wiedzę i doświadczenie wykorzystuje do przygotowywania, remontowania, wyposażania i obsługi mieszkań inwestycyjnych, ale również przy stworzonym przez Piotra Hryniewicza w 2012 roku projekcie gotowców inwestycyjnych, czyli mieszkań z umowami najmu. Obecnie swoje działania koncentruje na nadzorze projektów deweloperskich i rewitalizacji kamienic, a w szczególności na współ-pracy z architektami i projektantami w zakresie funkcjonalności całej inwestycji, jak i poszczególnych jednostek mieszkaniowych, wykończenia i wizualnego przygotowania do sprzedaży.


Prowadzi szkolenia tematyczne i występuje jako ekspert na konfe-rencjach dla inwestorów w ramach projektu Edukacja Inwestowania

w Nieruchomości.

Izabela Hryniewicz

WYBIERZ PAKIET DLA SIEBIE:

(bonusy oraz umowę otrzymasz od razu po zakupie)

EBOOK

79 zł

KUP TERAZ

bonusy (kosztorys, rekomendowane materiały budowlane, rabaty), które otrzymasz od razu po zakupie!

KUP TERAZ

179 zł

ebook otrzymasz mailowo od razu po zakupie

PAKIET:

EBOOK + UMOWA REMONTOWA

dwie wersje umowy remontowej
ze szczegółowym omówieniem, umowy przygotowane przez kancelarię prawną

+

dwie wersje umowy remontowej
ze szczegółowym omówieniem, umowy przygotowane przez kancelarię prawną

UMOWA REMONTOWA

bonusy (kosztorys, rekomendowane materiały budowlane, rabaty), które otrzymasz od razu po zakupie!

179 zł

KUP TERAZ

umowy otrzymasz mailowo od razu po zakupie

258 zł

ebook otrzymasz mailowo od razu po zakupie

Cena ebooka

EBOOK

79 zł

ebook otrzymasz mailowo od razu po zakupie

bonusy (kosztorys, rekomendowane materiały budowlane, rabaty), które otrzymasz od razu po zakupie!

KUP TERAZ

Umowa remontowa − czyli święty spokój na piśmie

Otrzymasz naszą gotową umowę o wykonanie prac remontowych. Pewny i sprawdzony dokument zrobiony przez Kancelarię Prawną, który zabezpieczy Twoje interesy.


Zyskasz pewność, że firma remontowa Cię nie oszuka i nie wykorzysta Twojej niewiedzy. Dzięki temu masz święty spokój i możesz spać spokojnie… bez obaw, że stracisz swoje ciężko zarobione pieniądze.


Umowę dostaniesz na e-maila po zakupie w formacie edytowalnym – w dwóch wersjach opisywanych w książce (materiał kupowany przez inwestora lub ekipę remontową).


UWAGA: umowa jest wysyłana e-mailem potwierdzającym zakup ebooka.

Masz jakieś pytanie?

Kliknij wybrane pytanie, aby poznać odpowiedź.

Jeśli kupię pakiet z umową remontową, to w jaki sposób ją otrzymam?

Umowę prześlemy Ci e-mailem z potwierdzeniem po zakupie – w dwóch wersjach opisywanych w książce (materiał kupowany przez inwestora lub ekipę remontową).

Nie wiem prawie nic na temat remontowania… Czy powinienem kupić ten ebook?

Tak. To wiedza dla początkujących. Przeprowadzimy Cię za rękę przez cały proces, nawet jeśli obecnie remonty to dla Ciebie czarna magia.

Mam za sobą już kilka remontów/zajmuję się tym zawodowo. Czy w wewnątrz ebooka znajdę coś dla siebie?

No pewnie! Jeśli masz już doświadczenie, to wiesz sam wiesz, że nawet 2-3 nowe informacje mogą zaoszczędzić Ci dziesiątki tysięcy złotych.


A takie informacje znajdziesz w Rozdziale 2. Prawne Aspekty Prac Remontowych (strona 53) ;)

Czy znajdę wewnątrz informacje o remontach w blokach / kamieniach / deweloperce…?

Jak najbardziej :) Większość treści odnosi się zarówno do deweloperki, bloków/wieżowców, jak i kamienic. Iza działa głównie w deweloperce i w blokach. Za to Jeremiasz w kamienicach - ich przekrój ich doświadczeń jest szeroki.

Mam już całą półkę książek o inwestowaniu do przeczytania. Dlaczego miałbym kupować kolejną?

Dlatego, że to nie jest kolejna książka o inwestowaniu, tylko o remontowaniu.


I potrzebujesz jej, żeby odpowiednio wybrać mieszkanie (zanim je kupisz), a potem, żeby przeprowadzić remont, co jest istotne dla całego wynajmu.


Proces remontowy jest NAJWAŻNIEJSZYM elementem inwestowania w mieszkania na wynajem/flipy, bo jeśli to zaniedbasz to narażasz się na niezadowolenie najemców i pustostan.

Kiedy i w jakiej formie otrzymam dostęp do książki?

Gdy więc tylko Twoja płatność zostanie zaksięgowana, od razu automatycznie przyjdzie do Ciebie e-mail z potwierdzeniem zamówienia i dostępem do ebooka.

Czy są jakieś dodatkowe koszty, o których powinienem wiedzieć?

Nie − wszystkie koszty - przesyłka, podatek VAT, prowizja banku i systemu do obsługi płatności (Tpay), po prostu wszystko jest uwzględnione już w cenie książki.

Czy mogę poprosić o fakturę?

Tak, oczywiście − faktura jest wystawiana automatycznie po zakupie szkolenia na dane, które podasz w zamówieniu.

A co jeśli...

Masz jeszcze jakieś pytania? Napisz śmiało na: sklep@zainwestowani.pl.

Opinie czytelników książki

Lektura obowiązkowa dla każdej osoby zainteresowanej inwestowaniem w nieruchomości i w ogóle wyremontowaniem swojego mieszkania. Sam pomagam inwestorom pasywnie inwestować w nieruchomości oraz właścicielom zarządzać ich mieszkaniami na wynajem w Warszawie i mimo wielu lat w branży, w książce "Remonty" znalazłem mnóstwo zagadnień godnych uwagi. Polecam również szkolenie Izy i Jeremiasza!

Rupert Aleksiejuk

Polecam tę książkę każdemu, kto planuje remont i nie ma w tym temacie doświadczenia. A dla osób, które już mają za sobą kilka remontów porządkuje wiedzę w tym zakresie. Krok po kroku przeprowadza przez etapy remontu i w jasny sposób opisuje różne zagadnienia z nim związane.

Maria Ernst-Zduniak

Polecam tą książkę każdemu, kto w ramach swojej działalności zawodowej ma styczność z remontami mieszkań. Lektura obowiązkowa dla fliperów oraz firm przygotowujących mieszkania inwestycyjne na wynajem. Książka powinien przeczytać każdy kto chce usystematyzować swoją wiedzę (zaczynając od prawa budowlanego po techniki remontowe, kończąc na homestagingu).Książka jest napisana przystępnym językiem, dzięki temu będzie ona zrozumiała również dla początkujących inwestorów.

Grzegorz Krajewski

To jedna z najlepszych książek poświęcona remontowaniu mieszkań. Przystępnie napisana, pomaga przejść przez wszystkie etapy remontu po kolei. Co ważne, zawiera odwołania do przepisów prawnych, których znajomość przyda się każdemu, a w szczególności początkującemu, inwestorowi. Objaśnia dokładnie niezbędne kwestie, tłumaczy fachowe słownictwo, z którym nie wszyscy, zwłaszcza my - kobiety w tej branży - jesteśmy dobrze zaznajomione. Lektura tej książki pozwoliła mi zaoszczędzić czas, pieniądze, energię i nerwy przy kolejnych dwóch remontach i sprawiła, że koszmar pierwszych prac remontowych (wówczas książki jeszcze nie było na rynku) już się nie powtórzył. Gorąco polecam!

Elżbieta Kuźma

Opinie ekspertów

Piotr Hryniewicz

Dla wielu inwestorów remont jest jednym z najtrudniejszych elementów procesu inwestycyjnego. Począwszy od znalezienia firmy remontowej, przez podpisanie umowy, zlecanie i kontrolowanie prac, podejmowanie decyzji o zakupach, obsłudze poremontowej oraz aspektów prawnych – potencjalnych pułapek, które możemy spotkać remontując nieruchomość, jest wiele. Dlatego trzeba opierać się na doświadczeniu osób, które wyremontowały już setki mieszkań. Takimi osobami są właśnie Iza i Jeremiasz, którzy w projekcie Edukacja Inwestowania w Nieruchomości od lat pomagają Inwestorom remontować z sukcesem. Zdecydowanie warto korzystać z ich wiedzy!

W swojej działalności wykonałem już ponad 125 remontów mieszkań do podnajmu, gotowców inwestycyjnych, czy mieszkań pod kątem tradycyjnych flipów. Wiem jak ważne jest precyzyjne planowanie remontu, nadzór ekipy i jak dużo niuansów może nas zaskoczyć w trakcie ich przeprowadzania. Bez solidnej wiedzy i doświadczenia jest to o wiele bardziej ryzykowne i trudne. Może się okazać, że poniesiemy ogromne straty, uzyskamy zdecydowanie niższą rentowność i w efekcie stracimy mnóstwo pieniędzy, lub co gorsza nasza inwestycja może okazać się całkowitym fiaskiem. Każdemu Inwestorowi rekomenduję aby szukał sprawdzonych rozwiązań od wieloletnich praktyków w branży. Dlatego też ze znanych mi osób specjalizujących się w remontach, z czystym sumieniem najmocniej rekomenduję Izę i Jeremiasza, którzy mają potężną wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Jestem pewny, że każdy kto będzie korzystał z Ich książki i przygotowanych materiałów, będzie w pełni usatysfakcjonowany zawartą tam wiedzą.

Mateusz Brejta

Inwestor, twórca projektu
Edukacja Inwestowania w Nieruchomości

Inwestor, autor pierwszego w Polsce
"Szkolenia z podnajmu"

Partnerzy

GVG Estates Sp. z o.o. | ul. Rysownicza 36/36, 91-855 Łódź |

NIP 726-266-84-35

Projekt i wykonanie: t.skoczynski